Door to door svoz odpadů

S ohledem na novou legislativu v oblasti životního prostředí, na schválené omezení skládkování komunálních odpadů, ale i zvýšení cen svozu a likvidace komunálních odpadů obec Olešná zavádí od. 1. dubna 2023 nový systému sběru a svozu odpadů tzv. door to door (D2D), kdy má každá nemovitost možnost třídit odpad samostatně, a to do přidělených nádob.

Co je cílem systému?

Cílem zavedení systému door to door, je získat kvalitně vytříděný odpad. Je předpoklad, že vytříděním odpadu z domácností dojde ke snížení produkce směsného komunálního odpadu v obci. Nebudeme tak zbytečně zatěžovat životní prostředí a peněženky občanů obce. A také se snažíme, aby pro vás to zvýšené úsilí s tříděním bylo co nejpohodlnější a nemuseli jste s každým vytřízeným odpadem docházet příliš daleko!

Jak bude systém fungovat?

Svoz odpadů je naplánován tak, že směsný komunální odpad bude svážen 1x za 14 dnů (žlutá známka) nebo 1x za měsíc (modrá známka). Papír a plast bude svážen od nemovitosti 1x za měsíc. Každá domácnost obdrží svozový kalendář, podle kterého se budou nádoby chystat před dům. První termín vývozu nádob na plast bude 21.4.2023 a první termín vývozu nádob na papír bude 5.5.2023. Elektronický kalendář svozu najdete na stránce Praktické informace / Nakládání s odpady / Kalendář svozu odpadu.

Jak správně třídit odpady!

Co do které nádoby patří najdete v barevném návodu.pdf (1.04 MB) nebo na stránce Jak třídit odpad. Existují také internetové stránky www.kamtovyhodit.cz, kde můžete zadat druh odpadu, u kterého si nejste jistí, kam patří a stránka vám vygeneruje odpověď.

Co do nádob D2D

Březnové slunce má krátké ruce.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.