Oznámení o pravidelných odečtech elektroměrů

Typ: Odečty elektroměrů
ČEZ elektroměrVe dnech 4.7.2022, 7.7.2022 a 8.7.2022 budou pracovníci ČEZ Distribuce, a.s. provádět pravidelné odečty elektroměrů na Vašich odběrných místech v obci.

Logo ČEZ DISTRIBUCESpolečnost ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že ve dnech 4.7.2022, 7.7.2022 a 8.7.2022 budou pracovníci ČEZ provádět pravidelné odečty elektroměrů na Vašich odběrných místech v obci.

Dovolujeme si Vás proto požádat o umožnění volného bezpečného přístupu k elektroměru a o zabezpečení psů po dobu návštěvy.

Odečty prováděné našimi pracovníky slouží pro pravidelnou a správnou fakturaci Vaší spotřeby elektřiny a šetří tak Váš čas i finance. Toto oznámení se týká všech odběratelů na distribučním území ČEZ Distribuce, a.s. bez ohledu na Vámi zvoleného dodavatele elektřiny (obchodníka).

Jak poznám zaměstnance ČEZ Distribuce, a.s.?
Každý pracovník ČEZ Distribuce, a.s. je vybaven tvrzeným služebním průkazem, kterým se musí na požádání prokázat (případně si lze totožnost ověřit telefonicky na lince 800 850 860). Používá předepsaný pracovní oděv s označením společnosti a je vybaven ručním terminálem pro sběr dat. Pokud v naší databázi neevidujeme Vaše telefonní číslo a e-mailovou adresu, můžete být naším pracovníkem vyzváni k jejich sdělení. V případě, že se Vaše kontaktní údaje změnily, neváhejte tuto změnu nahlásit. Nikdo z našich pracovníků nepotřebuje vidět faktury ani jiné doklady. Nikdy nepožaduje žádnou platbu ani hotovost. Pokud Vás tedy k takovému jednání jakákoliv osoba vyzve, nejedná se o našeho pracovníka.

ČEZ služební oděv

Pokud nemůžete ze závažných důvodů zařízení zpřístupnit, je alternativou samoodečet (předání informace o zobrazovaném stavu elektroměru ke konkrétnímu dni), případně odhad spotřeby. Nahlášení samoodečtu v termínu před fyzickou návštěvou našeho zaměstnance nemá vliv na realizaci této návštěvy. Samoodečet, případně odhad stavů (spotřeby) nelze z důvodu legislativních omezení akceptovat pravidelně, proto Vás žádáme prioritně o zpřístupnění elektroměrů.

Způsoby nahlášení samoodečtu:

• Dle postupu zanechaného na místě naším zaměstnancem
  • Zasláním vyplněného korespondenčního odečtového lístku (bez poplatku)
  • E-mailem na info@cezdistribuce.cz
  • Prostřednictvím Distribučního portálu (DIP)
  • Telefonicky na bezplatnou linku 800 850 860

Pro rychlé vyřízení si kromě odečteného stavu číselníku elektroměru připravte také jméno, příjmení, adresu odběrného místa nebo EAN (tyto údaje jsou součástí každého vyúčtování), případně výrobní číslo elektroměru.

Vytvořeno: 21. 6. 2022
Poslední aktualizace: 1. 7. 2022 07:08